McLaren i Logitech G organizują konkurs na Najszybszego Gracza Świata

McLaren i Logitech G organizują konkurs na Najszybszego Gracza Świata McLaren i Logitech G organizują konkurs na Najszybszego Gracza Świata

McLaren ogłosił start globalnego konkursu na Najszybszego Gracza Świata. Stawką jest nagroda, która może być spełnieniem marzeń dla wielu e-sportowców.

McLaren jest pierwszym zespołem Formuły 1, który wszedł na arenę e-sportową, ogłaszając konkurs na Najszybszego Gracza Świata – najbardziej wymagającą konkurencję na świecie dla wirtualnych kierowców. Nagrodą będzie wymarzona praca dla miłośników gier – zwycięzca konkursu zostanie symulacyjnym kierowcą testowym zespołu.

Konkurs na Najszybszego Gracza Świata jest efektem współpracy między sportową i technologiczną marką McLaren, partnerem-założycielem Logitech G oraz założycielem słynnej Akademii GT – Darrenem Coxem. McLaren cieszy się również z nowych partnerów, zaangażowanych w akcję: GIVEMESPORT – sportowej platformy medialnej i firmy Sparco – wyścigowego innowatora.

Format konkursu zakłada wyłonienie najlepszych graczy na świecie na wielu platformach wyścigowych, którzy będą konkurować ze sobą, aby znaleźć „mistrza mistrzów”.

Zwycięzca otrzyma roczny kontrakt z firmą McLaren, w ramach którego zostanie częścią oficjalnego zespołu kierowców symulatorów. Ten zespół będzie współpracować z inżynierami zarówno w Centrum Technologii McLaren, jak i na torach Grand Prix na całym świecie, aby rozwijać i doskonalić bolidy, którymi jeżdżą profesjonalni kierowcy McLaren – Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne.

Każdy etap walki o znalezienie najnowszego rekruta McLarena do „najlepszej roboty w e-sporcie” można będzie śledzić na dedykowanym kanale YouTube i mediach społecznościowych McLarena. Eksperci od gier i Formuły 1 wybiorą w tegorocznym konkursie sześciu międzynarodowych finalistów. Kolejni czterej zostaną wyłonieni podczas kwalifikacji online latem 2017 roku.

Podczas wielkiego finału, który odbędzie się jesienią w Centrum Technologii McLaren, 10 szczęśliwców weźmie udział w jednej z najbardziej rygorystycznych rozmów kwalifikacyjnych na świecie. Nie tylko będą rywalizować ze sobą w różnych grach na różnych platformach, ale także będą musieli wykazać się wiedzą techniczną, zdolnością do pracy w zespole oraz zaprezentować wytrzymałość umysłową i fizyczną wymaganą w tej pracy.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Twój adres email nie będzie nigdzie publikowany